Tiktok
Telefon
Facebook
Twitter
WhatsApp
İnstagram
Hemen Randevu Al

Blog ve Makale Detay Sayfası

Buradasın:

Ergenlik Neden Zordur?

 • 12-22-2022

Ergenlik, genellikle insanların hayatlarının bir döneminde yaşadıkları zor bir dönemdir. Ergenlik, birçok fiziksel, biyolojik, duygusal ve sosyal değişiklikle birlikte gelir. Bu değişiklikler, bireylerin kendilerini yeniden tanımlama sürecini içerir ve bazen zorluklar ve stres kaynağı olabilir.
 
Ergenlik döneminde bireyler, cinsiyet kimliklerini ve cinsel kimliklerini keşfederler. Bu süreç, genellikle cinsiyet ve cinsel kimlik ile ilgili kavramları öğrenmeyi ve cinsiyet ve cinsel kimlikleri ile nasıl ilişkilendireceklerini keşfetmeyi içerir. Bu süreç, bireylerin kendilerini tanımlama sürecine yardımcı olur, ancak aynı zamanda zorluklar da getirebilir.
 
Ergenlik döneminde, bireyler aynı zamanda sosyal çevrelerinde de değişiklikler yaşarlar. Bu dönemde, bireyler genellikle yeni arkadaşlar edinir ve mevcut arkadaşlık ilişkilerini değiştirirler. Bu değişimler, bireylerin sosyal çevrelerini keşfetmeyi ve yeni ilişkiler kurmayı içerir, ancak aynı zamanda bireylerin eski arkadaşlık ilişkilerinden ayrılmasına da neden olabilir.
 
Ergenlik döneminde, bireyler aynı zamanda cinsiyet rol modellerini ve toplumda beklenen davranışları öğrenirler. Bu süreç, bireylerin kendilerini nasıl ifade edeceklerini ve nasıl davranacağını keşfetmeyi içerir. Bu süreç, bireylerin kendilerini tanımlama sürecine yardımcı olur, ancak aynı zamanda zorluklar da getirebilir.
 
Ergenlik döneminde bireyler, aynı zamanda kendilerine ait bir yer arar ve kendilerini nasıl ifade edeceklerini keşfederler. Bu süreç, bireylerin kendilerini nasıl tanımlayacaklarını ve nasıl ifade edeceklerini keşfetmeyi içerir. Bu süreç, bireylerin kendilerini tanımlama sürecine yardımcı olur
 


Benzer Yazılar

Amerika’da Türk Psikolog

 • 16.10.2022

Amerika Birleşik Devletleri’nde başta New York olmak üzere farklı şehirlerde yaşayan tüm Türk vat...

Göçmenlik Sürecinin Ergenler Üzerindeki Zorlayıcı Yönleri

 • 26-06-2024

Ergenlik dönemi, kimlik arayışı ve bağımsızlık sürecinin yoğun yaşandığı bir dönemdir. Göç, bu dö...

Hollanda'da psikoterapi hizmetleri

 • 12-13-2022

Hollanda'da psikoterapi hizmetleri, Hollanda'da yaşayan kişilerin ruhsal ve davranışsal sorunlarına...

Randevu Al

Online Danışmanlık Ve Psikolojik Destek Servisi

Kendi evinizin rahatlığında özel danışmanlık seanslarının keyfini çıkarın

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

 • Adres:

  Amsterdam/Hollanda

 • Tel: +31 6 45885996
 • Email: info@psikorehberim.com
 • Dünyanın Heryerinden 7 / 24 Hizmetinizdeyiz

SİZDEN GELENLER

Çok zor bir zamanımda bu siteye ve psikologuma ulaştım. Donanımı, naifliği ve profesyonel yaklaşımı ile hayatımın akışını değiştirdi. Her şeyi tek başınıza çözmeye çalışmak yerine profesyonel yardım alın. Size çok teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

O.P

Yasemin Hanımla henüz yolun başında olmamıza rağmen bana şimdiden çok iyi geldi. Aramızda 3000 km olmasına rağmen, online terapinin ne kadar faydalı olduğunu deneyimledim kendisiyle.

Z.T

İsmail hocamın bakış açısı çok güzel, yaklaşımı ve olayları ele alma şekli sizin de tüm aradığınız soruların cevabını bulmanızı sağlıyor. Kendisiyle iyi ki yollarımız keşişmiş, kesinlikle herkese tavsiyemdir.

S.Y

Ben Mustafa hocamdan çok fayda gördüm . Beğendiğimiz, saygı duyduğumuz ve değer verdiğimiz bir uzman. Uyguladığı seanslar etkili ve sonuç odaklı. Başarılarının devamını dilerim. Çevremize ve herkese tavsiye ediyoruz.

M.K

Oğlum, içine kapanık, kolay kolay arkadaşlık kuramayan, aynı zamanda öfkeli bir çocuk. Şu an oğlum daha konuşkan, kendine güvenen bir çocuk oldu ve terapilere çok istekli. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

K.Ç

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Zeynep hanımdan randevu aldım. Bir dönem panik atak sorunum vardı Zeynep hocamla bu sorunumu kısa süre içerisinde rahatça çözdük. Yardımı ve desteği ile kendimi çok daha güvende hissedebiliyorum. Çok teşekkür ederim.

L.E

Yaşadığım boşanma sürecinde, bir tavsiye üzerine İsmail bey ile tanıştığım ve bu süreci onunla beraber geçirdiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Özelinizi paylaşırken kendinizi bırakabileceğiniz, güvende hissedeceğiniz bir uzman psikolog bulmak çok zor. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Çok teşekkürler.

A.Z

HAKKIMIZDA

Kurumumuz, Hollanda merkezli terapist ile terapi almak isteyen danışanların online buluşma platformudur. Lokasyondan bağımsız dünyanın her yerinden güvenilir ve makul ücretler ile sıra bekleme derdi olmadan kültür ve dil farklılığı yaşamadan yardım alabileceğiniz bir Psikolojik Danışma ve Eğitim hizmetidir...

Daha Fazla Bilgi Edinin

BİZE ULAŞIN
 • Adres:

  Amsterdam/Hollanda

 • Tel: +31 6 45885996
 • Email: info@psikorehberim.com
 • Dünyanın Heryerinden 7 / 24 Hizmetinizdeyiz
© 2022. « Design BY Yazıcı Web Tasarım ». Tüm Hakkı Saklıdır.
Bizi Takip Edin