Tiktok
Telefon
Facebook
Twitter
WhatsApp
İnstagram
Hemen Randevu Al

Blog ve Makale Detay Sayfası

Buradasın:

Boşanma kararını çocuğumuza nasıl anlatırız?

 • 14-12-2022

 
Boşanma kararı çocuklara nasıl anlatılmalı 
 
Boşanma kararı çocuklara anlatılırken, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır:
 
Çocuklarınızın yaşına uygun bir dil kullanın. Çocuklarınızın anlayabileceği bir dil kullanarak, onların boşanmanın ne olduğunu ve neden gerçekleştiğini anlamalarına yardımcı olun.
 
Çocuklarınızın duygularını anlayın ve onların sorgulamasına izin verin. Çocuklarınızın boşanmayla ilgili endişeleri varsa, onları cevaplamaya çalışın ve onların duygularını anlamaya çalışın.
 
Çocuklarınızı rahatsız etmeyecek bir şekilde, boşanma nedenlerini anlatın. Çocuklarınızın boşanmanın nedenlerini anlamalarına yardımcı olun, ancak onların sürekli olarak bunun hakkında endişe etmelerine neden olmayın.
 
Çocuklarınızın gelecekteki hayatlarına ilişkin planlar yaptığınızdan emin olun. Onların gelecekteki hayatları hakkında endişe etmelerine neden olmamak için, onların gelecekteki hayatları hakkında planlar yaptığınızdan emin olun.
 
Çocuklarınızı rahatsız etmeyecek bir şekilde, boşanma sürecini anlatın. Çocuklarınızın boşanma sürecine nasıl uyum sağlayabileceklerini anlatın ve onların endişelerini yatıştırmaya çalışın.
 
Unutmayın, çocuklarınızın boşanma sürecine uyum sağlamaları için onlara sevgilerinizi ve desteklerinizi hissettirin. Onların duygularını anlamaya çalışın ve onlarla iletişim kurmaya çalışın. Boşanma süreci zor olabilir, ancak onların gelecekteki hayatlarının mutlu ve sağlıklı olması için çalışırsanız, bu süreç zorlukları aşmaya yardımcı olacaktir.


Benzer Yazılar

Hollanda'da psikoterapi hizmetleri

 • 12-13-2022

Hollanda'da psikoterapi hizmetleri, Hollanda'da yaşayan kişilerin ruhsal ve davranışsal sorunlarına...

Stresle Başa Çıkmanın Yolları: Pratik Öneriler

 • 05-24-2023

Merhaba sevgili okurlar! Bugünkü yazımızda, stresle başa çıkmanın önemini ve günlük hayatta uygulay...

Göçmenlik Sürecinin Çocuklar Üzerindeki Zorlayıcı Yönleri

 • 26-06-2024

Göçmenlik Sürecinin Çocuklar Üzerindeki Zorlayıcı Yönleri Çocuklar, göçmenlik sürecinde ebeveynler...

Randevu Al

Online Danışmanlık Ve Psikolojik Destek Servisi

Kendi evinizin rahatlığında özel danışmanlık seanslarının keyfini çıkarın

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

 • Adres:

  Amsterdam/Hollanda

 • Tel: +31 6 45885996
 • Email: info@psikorehberim.com
 • Dünyanın Heryerinden 7 / 24 Hizmetinizdeyiz

SİZDEN GELENLER

Çok zor bir zamanımda bu siteye ve psikologuma ulaştım. Donanımı, naifliği ve profesyonel yaklaşımı ile hayatımın akışını değiştirdi. Her şeyi tek başınıza çözmeye çalışmak yerine profesyonel yardım alın. Size çok teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

O.P

Yasemin Hanımla henüz yolun başında olmamıza rağmen bana şimdiden çok iyi geldi. Aramızda 3000 km olmasına rağmen, online terapinin ne kadar faydalı olduğunu deneyimledim kendisiyle.

Z.T

İsmail hocamın bakış açısı çok güzel, yaklaşımı ve olayları ele alma şekli sizin de tüm aradığınız soruların cevabını bulmanızı sağlıyor. Kendisiyle iyi ki yollarımız keşişmiş, kesinlikle herkese tavsiyemdir.

S.Y

Ben Mustafa hocamdan çok fayda gördüm . Beğendiğimiz, saygı duyduğumuz ve değer verdiğimiz bir uzman. Uyguladığı seanslar etkili ve sonuç odaklı. Başarılarının devamını dilerim. Çevremize ve herkese tavsiye ediyoruz.

M.K

Oğlum, içine kapanık, kolay kolay arkadaşlık kuramayan, aynı zamanda öfkeli bir çocuk. Şu an oğlum daha konuşkan, kendine güvenen bir çocuk oldu ve terapilere çok istekli. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

K.Ç

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Zeynep hanımdan randevu aldım. Bir dönem panik atak sorunum vardı Zeynep hocamla bu sorunumu kısa süre içerisinde rahatça çözdük. Yardımı ve desteği ile kendimi çok daha güvende hissedebiliyorum. Çok teşekkür ederim.

L.E

Yaşadığım boşanma sürecinde, bir tavsiye üzerine İsmail bey ile tanıştığım ve bu süreci onunla beraber geçirdiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Özelinizi paylaşırken kendinizi bırakabileceğiniz, güvende hissedeceğiniz bir uzman psikolog bulmak çok zor. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Çok teşekkürler.

A.Z

HAKKIMIZDA

Kurumumuz, Hollanda merkezli terapist ile terapi almak isteyen danışanların online buluşma platformudur. Lokasyondan bağımsız dünyanın her yerinden güvenilir ve makul ücretler ile sıra bekleme derdi olmadan kültür ve dil farklılığı yaşamadan yardım alabileceğiniz bir Psikolojik Danışma ve Eğitim hizmetidir...

Daha Fazla Bilgi Edinin

BİZE ULAŞIN
 • Adres:

  Amsterdam/Hollanda

 • Tel: +31 6 45885996
 • Email: info@psikorehberim.com
 • Dünyanın Heryerinden 7 / 24 Hizmetinizdeyiz
© 2022. « Design BY Yazıcı Web Tasarım ». Tüm Hakkı Saklıdır.
Bizi Takip Edin