Tiktok
Telefon
Facebook
Twitter
WhatsApp
İnstagram
Hemen Randevu Al

Blog ve Makale Detay Sayfası

Buradasın:

Almanya Türk Psikolog

 • 14.10.2022

Online Psikoterapi

Karşılaştığınız zihinsel, duygusal ve fiziksel problemlerin tamamen düşünce yapısı, stres veya kaygılar sonucunda ortaya çıktığına inandığınızda, bir psikiyatrist ve psikolog görüşmesi ile psikoterapi tedavi yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntem günümüze kadar klasik bir şekilde klinik ve muayenehanelerde uygulanırken, günümüzde artık online psikoterapi imkanları da yer almaktadır.

Online psikoterapi, daha önce hizmet aldığınız veya ilk defa hizmet alacağınız bir psikiyatrist veya psikolog ile video konferans şeklinde görüşme gerçekleştirmeniz şeklinde sağlanmaktadır. Belirli alanlarda uzmanlaşmış veya ilgi duyan psikologların ya da psikiyatristlerin danışanlar için destek hizmetleri şeklinde sunduğu bu hizmette, yazılı veya sözlü görüşme gerçekleştirilebilir.

Online Psikoterapi Avantajları Nelerdir?

Online psikoterapi, yaşadığınız noktada veya bulunduğunuz ülkede hangi şehirde olursanız olun isterseniz farklı bir ülkede isterseniz Türkiye’de bulunan psikolog ve psikiyatrist ile görüşme gerçekleştirmeniz imkanını sizlere sunar. Yani Almanya’da yaşayan bir Türk vatandaşı, Türkiye’de yıllar boyunca görüşmeyi sürdürdüğü bir psikolog ile online psikoterapi sayesinde görüşmelerini devam ettirebilir.

Özellikle son yıllarda yaşanan koronavirüs pandemisi, seyahat kısıtlamaları, değişen yaşam koşulları ve insanların hayatını internet üzerinden sürdürme sistemi bu destek mantığını ortaya çıkarmıştır. Hele ki sosyal dünyanın büyüyen temposunda sadece bir kaç dakikanızı ayırarak işyerinde, evinizde veya seyahatte dahi katılabileceğiniz online psikoterapi seansları birçok farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Bu noktada e-posta görüşmeleri, video konferans, yazılı görüşme veya acil numara görüşmeleri gibi yöntemler bulunmaktadır.

Online Psikoterapi Kimler İçin Uygundur?

Online psikoterapi uygulamalarında farklı bütçelere hitap edecek şekilde birçok psikolog ve psikiyatrist ile görüşme gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır. Bu noktada öncelikle istediğiniz kişiyi belirleyebilir veya daha önceden tanıdığınız bir uzman ile görüşmeye devam etmek isteyebilirsiniz. Görüşmelerin online gerçekleştirilmesi gibi ödemelerin de online bir şekilde yapıldığı bu sistemde, özellikle seyahat etme imkanı bulamayan, farklı ülkelerden Türkiye’deki uzmanlar ile görüşmeye devam etmek isteyen kişiler büyük bir avantaj yaşayabilir.

Terapiye ulaşmak için önünde fiziksel veya coğrafi engeller bulunan ve geleneksel terapiler yerine daha ekonomik yöntemler tercih etmek isteyen herkes için online psikoterapi çok uygun bir yöntem oluşturmaktadır. Tıpkı geleneksel terapi yöntemi ile benzer bir yapıya sahip olan bu sistemde de kendinizi rahat hissettiğiniz her ortamda internet bağlantısıyla istediğiniz hizmetleri alabilirsiniz.:

HT:


Benzer Yazılar

Neden Psikorehberim

 • 11-20-2022

Ailenizin Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi www.psikorehberim.com Neden Psikorehberim 1.L...

Ergenlik Neden Zordur?

 • 12-22-2022

Ergenlik, genellikle insanların hayatlarının bir döneminde yaşadıkları zor bir dönemdir. Ergenlik, ...

Online Psikolog

 • 15-01-2023

Online psikoloji, internet üzerinden gerçekleştirilen psikolojik danışmanlık veya terapi hizmetleri...

Randevu Al

Online Danışmanlık Ve Psikolojik Destek Servisi

Kendi evinizin rahatlığında özel danışmanlık seanslarının keyfini çıkarın

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

 • Adres:

  Amsterdam/Hollanda

 • Tel: +31 6 45885996
 • Email: info@psikorehberim.com
 • Dünyanın Heryerinden 7 / 24 Hizmetinizdeyiz

SİZDEN GELENLER

Çok zor bir zamanımda bu siteye ve psikologuma ulaştım. Donanımı, naifliği ve profesyonel yaklaşımı ile hayatımın akışını değiştirdi. Her şeyi tek başınıza çözmeye çalışmak yerine profesyonel yardım alın. Size çok teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

O.P

Yasemin Hanımla henüz yolun başında olmamıza rağmen bana şimdiden çok iyi geldi. Aramızda 3000 km olmasına rağmen, online terapinin ne kadar faydalı olduğunu deneyimledim kendisiyle.

Z.T

İsmail hocamın bakış açısı çok güzel, yaklaşımı ve olayları ele alma şekli sizin de tüm aradığınız soruların cevabını bulmanızı sağlıyor. Kendisiyle iyi ki yollarımız keşişmiş, kesinlikle herkese tavsiyemdir.

S.Y

Ben Mustafa hocamdan çok fayda gördüm . Beğendiğimiz, saygı duyduğumuz ve değer verdiğimiz bir uzman. Uyguladığı seanslar etkili ve sonuç odaklı. Başarılarının devamını dilerim. Çevremize ve herkese tavsiye ediyoruz.

M.K

Oğlum, içine kapanık, kolay kolay arkadaşlık kuramayan, aynı zamanda öfkeli bir çocuk. Şu an oğlum daha konuşkan, kendine güvenen bir çocuk oldu ve terapilere çok istekli. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

K.Ç

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Zeynep hanımdan randevu aldım. Bir dönem panik atak sorunum vardı Zeynep hocamla bu sorunumu kısa süre içerisinde rahatça çözdük. Yardımı ve desteği ile kendimi çok daha güvende hissedebiliyorum. Çok teşekkür ederim.

L.E

Yaşadığım boşanma sürecinde, bir tavsiye üzerine İsmail bey ile tanıştığım ve bu süreci onunla beraber geçirdiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Özelinizi paylaşırken kendinizi bırakabileceğiniz, güvende hissedeceğiniz bir uzman psikolog bulmak çok zor. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Çok teşekkürler.

A.Z

HAKKIMIZDA

Kurumumuz, Hollanda merkezli terapist ile terapi almak isteyen danışanların online buluşma platformudur. Lokasyondan bağımsız dünyanın her yerinden güvenilir ve makul ücretler ile sıra bekleme derdi olmadan kültür ve dil farklılığı yaşamadan yardım alabileceğiniz bir Psikolojik Danışma ve Eğitim hizmetidir...

Daha Fazla Bilgi Edinin

BİZE ULAŞIN
 • Adres:

  Amsterdam/Hollanda

 • Tel: +31 6 45885996
 • Email: info@psikorehberim.com
 • Dünyanın Heryerinden 7 / 24 Hizmetinizdeyiz
© 2022. « Design BY Yazıcı Web Tasarım ». Tüm Hakkı Saklıdır.
Bizi Takip Edin