Tiktok
Telefon
Facebook
Twitter
WhatsApp
İnstagram
Hemen Randevu Al

Eğitim Detay Sayfası

Buradasın:
Eğitime Katıl


MAHREMİYET,İSTİSMARDAN KORUMA ve SAĞLIKLI CİNSEL GELİŞİM EĞİTİMİ

 • 5/15/2024 9:28:29 PM

Eğitim Ücreti: Ücretsiz Eğitim

Eğitim Tarihi: SÜRESİZ

Eğitim Saati: SÜRESİZ

Eğitimci(ler): Psikolojik Dan.&Pedagog Sedat Abis

Eğitim İçeriği:

 Kimler Katılabilir? 
 

Çocuklara yönelik güvenli bir çevre oluşturmak isteyen tüm ebeveynler, çocuklara bakım veren ve çocuk alanında koruyucu ve kapsayıcı bir çerçevede bilgi sahibi olmak isteyen öğretmenler, mentörler, kısaca çocuklara eğitim ve rehberlik hizmeti veren herkes.

 
EĞİTİME KATILANLAR NE DEDİLER ?
 
 
*Sosyal medyadan hep hangi konuda neler yapılmalı diye birçok psikolog ya da çocuk egitimi hesapları takip edip strese giriyordum neyi nasil yapmalı diye, ama şimdi daha rahat hissediyorum. Odaklanilmasi gereken dışarı değil içerisi olduğunu bir kez daha anlamak bana iyi geldi gerçekten. Hastaliklarla mücadele etmeyi bırakıp bağışıklık güçlendirici şeylere yönelmemi sağladı.
 
*Sedat beyin yaklaşımlarının ve düşüncelerinin son derece etkili ve pratikte kullanılabilecek bilgiler olduğunu düşünüyorum.Benim ve çocuklarım için çok yararlı bilgiler verdiği kanaatindeyim. Kesinlikle tüm ailelerin bilinçlenme adına katılmaları gerektiğini, seminerden sonra bunun ne kadar isabetli bir karar olduğunu anlayacaklarını ,çocuklarımızla aramızdaki ilişkimizi olumlu yönde geliştirmek için böyle bir seminerin kesinlikle mükemmel bir fırsat olduğunu söylemek isterim.

 

*Konu başlıkları tam olarak ihityaç duyduğum ve bir türlü derli toplu cevabını bulamadığım cevabını bulsamda nasıl uygulayacağımı nasıl ifade edeceğimi bilemediğim başlıklardan oluşuyordu. Ayrıca konularla ilgili hayattan örnekler verilmesi, sorularım cevapsız bırakılmaması çok önemliydi.
 
*Çocukları hep bir kalıba sokmaya çalışıyoruz ama olması gereken onları kendi kalıbında desteklemek olduğu - Depreme kızmak yerine sağlam binalar inşa etmek gerektiği ifadesi çok yerinde bir tespit olarak dış faktörlere çok fazla taktığımı ve kaygılandığımı farkettim.
 
*Kafamızda büyüttüğümüz şeyleri çok basit cümlelerle anlatabiliyormusuz aslında 
 
*Yaş grubuna göre neyi nasıl paylaşacağımı öğrenmek beni çok rahatlattı. Ayrıca çocukların daha çok dışarıdan gördüklerinden değil evde sağlıklı aile ortamında paylaşılanlardan etkileneceklerini farkettim, bu da beni pek çok endişemden kurtardı.
 
*Mahremiyet ile ilgili konular hakkında çocuklarımlarımdan soru gelmesinden çok korkuyordum. Hangi yaşta hangi bilgilerin verileceğini bilmiyordum. Bu eğitimle korkularım tam olarak geçmese de oldukça azaldı. Ayrıca sonuç odaklı değil sebep odaklı bir yol izlemem gerektiğini gördüm.
 
 
*Eğitim, maddi bir değerin ölçemeyeceği kadar değerliydi. Kendi çabalarımla katıldığım en kıymetli adımlardan biriydi. Eğitmenimizin samimi ve anlayışlı yaklaşımı, konulara hakimiyeti gerçekten etkileyiciydi. Her dakikası son derece verimli geçti. Teşekkürler.
 
*Eğitmenimizin pozitif ve umut dolu yaklaşımıyla aldığım eğitim gerçekten önemliydi. Verilen bilgiler umudumu canlandırdı, teşekkürler.
 
*Eğitimci olarak Sedat hocam, alanında uzmanlığı ve anlatımındaki açıklıkla gerçekten etkileyici bir eğitim verdi. Verilen ödevler sayesinde öğrendiklerimizi pekiştirme fırsatı bulduk. 
 
*Eğitim süreci boyunca, çocuklarımıza cinsellik gibi hassas konuları anlatma konusundaki çekincelerimi aştım.Gerçekten herkesin alması gereken bir eğitim.
 
*Eğitimde özellikle cinsellik gibi tabu konularda çocuklara nasıl yaklaşılacağını öğrendim. Hocamızın anlatımı sayesinde, bu konularda nasıl profesyonel ve açıklayıcı olabileceğimi anladım.
 
*Eğitim, çocuklarıma cinsellik gibi hassas konuları anlatma konusundaki endişelerimi giderdi. Hocamızın öğretileriyle, bu konuları çocuklarımın yaşlarına uygun şekilde nasıl ifade edebileceğimi öğrendim.
 
*Bu eğitimde, kimsenin konuşmak istemediği  internet müstehcenliği ve LGBT konuları gibi hassas ve önemli konuları anlatma yaklaşımı gerçekten etkileyiciydi.
 
*ilk defa bir eğitime başından sonuna kadar heyecanla diledim. Her hafta iple çektiğim bir eğitim oldu. İyiki katılmışım. Hocamızın emeğine sağlık.
 
*Psikolog olarak, bu eğitime katıldım ve mahremiyet ile cinsellik konularını derli toplu, uygulanabilir ve gerçek hayattan örneklerle desteklenmiş bir şekilde sunulan değerli bir eğitim olarak değerlendirdim.
 

*Psikoloji ile din eğitiminin enfes bir senteziyle buluşması, bilgilerin özenle süzülerek sunulması, benim için paha biçilmez bir deneyimdi. Bu alan, maalesef farklı kültürlerin ve anlayışların etkisiyle boş veya kaçınılması gereken bir özellik gibi algılanabiliyordu. Ancak artık, çok daha makul bir düzeye taşındık. Bu gelişme için derin teşekkürlerimi sunuyorum...

16 DERSLİK DOPDOLU İÇERİK

 1. Mahremiyet ve Güven: Çocuklar İçin Temel Kavramlar
 2. Bağ Kuramı ve Aile İlişkilerindeki Rolü
 3. Güvenli İlişkiler Kurma Becerileri ve İletişim Yöntemleri
 4. Duygusal ve Fiziksel Güvenliği Sağlama Stratejileri
 5. İhmal ve Faktörleri: Tehditler ve Önlemler
 6. Çocuk İhtiyaçları ve İhmalden Korunma Yolları
 7. Duygusal İstismarın Tanımı ve Etkileri
 8. Duygusal İstismar Türleri ve Çözüm Önerileri
 9. Cinsel İstismar: Tanım, İstatistikler ve Ensest
 10. İstismar Belirtileri ve Risk Faktörleri
 11. İstismarın Anlatılmaması ve Tepkiler
 12. İstismarı Önleme Eğitimi ve Pratik Uygulamalar
 13. Cinsel Eğitim ve Doğru Tanımlamalar
 14. Cinsel Gelişim ve Sorulara Cevaplar
 15. Hassas Konuların Basit ve Açık Anlatımı
 16. Mustehcenlikten Korunma ve Koruyucu Ebeveynlik Stratejileri

Eğitime Katıl

Online Danışmanlık Ve Psikolojik Destek Servisi

Yukarıda detaylarını belirttiğimiz eğitimi almak için butona tıklayınız

Eğitime Katıl

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM

 • Adres:

  Amsterdam/Hollanda

 • Tel: +31 6 45885996
 • Email: info@psikorehberim.com
 • Dünyanın Heryerinden 7 / 24 Hizmetinizdeyiz

SİZDEN GELENLER

Çok zor bir zamanımda bu siteye ve psikologuma ulaştım. Donanımı, naifliği ve profesyonel yaklaşımı ile hayatımın akışını değiştirdi. Her şeyi tek başınıza çözmeye çalışmak yerine profesyonel yardım alın. Size çok teşekkür ediyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum.

O.P

Yasemin Hanımla henüz yolun başında olmamıza rağmen bana şimdiden çok iyi geldi. Aramızda 3000 km olmasına rağmen, online terapinin ne kadar faydalı olduğunu deneyimledim kendisiyle.

Z.T

İsmail hocamın bakış açısı çok güzel, yaklaşımı ve olayları ele alma şekli sizin de tüm aradığınız soruların cevabını bulmanızı sağlıyor. Kendisiyle iyi ki yollarımız keşişmiş, kesinlikle herkese tavsiyemdir.

S.Y

Ben Mustafa hocamdan çok fayda gördüm . Beğendiğimiz, saygı duyduğumuz ve değer verdiğimiz bir uzman. Uyguladığı seanslar etkili ve sonuç odaklı. Başarılarının devamını dilerim. Çevremize ve herkese tavsiye ediyoruz.

M.K

Oğlum, içine kapanık, kolay kolay arkadaşlık kuramayan, aynı zamanda öfkeli bir çocuk. Şu an oğlum daha konuşkan, kendine güvenen bir çocuk oldu ve terapilere çok istekli. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.

K.Ç

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Zeynep hanımdan randevu aldım. Bir dönem panik atak sorunum vardı Zeynep hocamla bu sorunumu kısa süre içerisinde rahatça çözdük. Yardımı ve desteği ile kendimi çok daha güvende hissedebiliyorum. Çok teşekkür ederim.

L.E

Yaşadığım boşanma sürecinde, bir tavsiye üzerine İsmail bey ile tanıştığım ve bu süreci onunla beraber geçirdiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Özelinizi paylaşırken kendinizi bırakabileceğiniz, güvende hissedeceğiniz bir uzman psikolog bulmak çok zor. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Çok teşekkürler.

A.Z

HAKKIMIZDA

Kurumumuz, Hollanda merkezli terapist ile terapi almak isteyen danışanların online buluşma platformudur. Lokasyondan bağımsız dünyanın her yerinden güvenilir ve makul ücretler ile sıra bekleme derdi olmadan kültür ve dil farklılığı yaşamadan yardım alabileceğiniz bir Psikolojik Danışma ve Eğitim hizmetidir...

Daha Fazla Bilgi Edinin

BİZE ULAŞIN
 • Adres:

  Amsterdam/Hollanda

 • Tel: +31 6 45885996
 • Email: info@psikorehberim.com
 • Dünyanın Heryerinden 7 / 24 Hizmetinizdeyiz
© 2022. « Design BY Yazıcı Web Tasarım ». Tüm Hakkı Saklıdır.
Bizi Takip Edin