fbpx

Online Psikoterapi Avantajları

Online Psikoterapi

Karşılaştığınız zihinsel, duygusal ve fiziksel problemlerin tamamen düşünce yapısı, stres veya kaygılar sonucunda ortaya çıktığına inandığınızda, bir psikiyatrist ve psikolog görüşmesi ile psikoterapi tedavi yöntemini deneyebilirsiniz. Bu yöntem günümüze kadar klasik bir şekilde klinik ve muayenehanelerde uygulanırken, günümüzde artık online psikoterapi imkanları da yer almaktadır.

Online psikoterapi, daha önce hizmet aldığınız veya ilk defa hizmet alacağınız bir psikiyatrist veya psikolog ile video konferans şeklinde görüşme gerçekleştirmeniz şeklinde sağlanmaktadır. Belirli alanlarda uzmanlaşmış veya ilgi duyan psikologların ya da psikiyatristlerin danışanlar için destek hizmetleri şeklinde sunduğu bu hizmette, yazılı veya sözlü görüşme gerçekleştirilebilir.

Online Psikoterapi Avantajları Nelerdir?

Online psikoterapi, yaşadığınız noktada veya bulunduğunuz ülkede hangi şehirde olursanız olun isterseniz farklı bir ülkede isterseniz Türkiye’de bulunan psikolog ve psikiyatrist ile görüşme gerçekleştirmeniz imkanını sizlere sunar. Yani Almanya’da yaşayan bir Türk vatandaşı, Türkiye’de yıllar boyunca görüşmeyi sürdürdüğü bir psikolog ile online psikoterapi sayesinde görüşmelerini devam ettirebilir.

Özellikle son yıllarda yaşanan koronavirüs pandemisi, seyahat kısıtlamaları, değişen yaşam koşulları ve insanların hayatını internet üzerinden sürdürme sistemi bu destek mantığını ortaya çıkarmıştır. Hele ki sosyal dünyanın büyüyen temposunda sadece bir kaç dakikanızı ayırarak işyerinde, evinizde veya seyahatte dahi katılabileceğiniz online psikoterapi seansları birçok farklı yöntem ile gerçekleştirilebilir. Bu noktada e-posta görüşmeleri, video konferans, yazılı görüşme veya acil numara görüşmeleri gibi yöntemler bulunmaktadır.

Online Psikoterapi Kimler İçin Uygundur?

Online psikoterapi uygulamalarında farklı bütçelere hitap edecek şekilde birçok psikolog ve psikiyatrist ile görüşme gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır. Bu noktada öncelikle istediğiniz kişiyi belirleyebilir veya daha önceden tanıdığınız bir uzman ile görüşmeye devam etmek isteyebilirsiniz. Görüşmelerin online gerçekleştirilmesi gibi ödemelerin de online bir şekilde yapıldığı bu sistemde, özellikle seyahat etme imkanı bulamayan, farklı ülkelerden Türkiye’deki uzmanlar ile görüşmeye devam etmek isteyen kişiler büyük bir avantaj yaşayabilir.

Terapiye ulaşmak için önünde fiziksel veya coğrafi engeller bulunan ve geleneksel terapiler yerine daha ekonomik yöntemler tercih etmek isteyen herkes için online psikoterapi çok uygun bir yöntem oluşturmaktadır. Tıpkı geleneksel terapi yöntemi ile benzer bir yapıya sahip olan bu sistemde de kendinizi rahat hissettiğiniz her ortamda internet bağlantısıyla istediğiniz hizmetleri alabilirsiniz.

Kendi evinizin rahatlığında özel danışmanlık seanslarının keyfini çıkarın

Konuşmayı Başlat
Ücretsiz Danışma Hattı
Merhaba,
Psikorehberim Danışmanlık Servisi olarak nasıl yardımcı olabiliriz.